Dekalog piłkarza

Zasady piłkarza Trójki Łochów:

1. DRUŻYNA JEST NAJWAŻNIEJSZA – nie liczy się kto i ile strzela bramek, ale jaką korzyść ma drużyna z każdego zawodnika.

2. TRENER MA ZAWSZE RACJĘ – kto myśli inaczej, tego czeka rozmowa z trenerem!

3. SZACUNEK DO PRZECIWNIKA – dbaj o zdrowie swojego rywala. Powstrzymuj się od niepotrzebnych i agresywnych fauli.

4. PUNKTUALNOŚĆ – na trening, mecz, turniej zawsze przychodzimy punktualnie. Nie spóźniamy się! Godzina rozpoczęcia treningu to nie jest godzina wejścia do szatni!

5. ODŻYWIANIE – dobry piłkarz musi pamiętać o tym, że to co spożywa i pije przekłada się na to, co prezentujemy na boisku! Unikajmy coli, chipsów i innych niezdrowych rzeczy!

6. KAŻDE ĆWICZENIE JEST NAJWAŻNIEJSZE – podczas treningów nie możemy się skupiać tylko i wyłącznie na grze. Mamy wiele elementów do poprawy, które kształtujemy w różnych ćwiczeniach. Każdy element treningu jest tak samo ważny jak gra!

7. MĄDRY PIŁKARZ = DOBRY PIŁKARZ – każdy zawodnik musi mieć odpowiedni poziom wiedzy, którą zdobywa w szkole. Nie możemy zapominać o nauce, bo ona jest najważniejsza! Dobre oceny w szkole są równie ważne, jak dobry występ na boisku!

8. MYŚL POZYTYWNIE! – każdą drużynę jesteśmy w stanie ograć! Tylko takie myślenie i systematyczna praca pozwoli nam osiągnąć wymarzony cel! Nie załamujemy się po straconych bramkach i przegranych meczach! Pracujemy, aby każdego dnia być lepszym piłkarzem!

9. SZACUNEK – do kolegów, trenerów, rodziców, kibiców, rywali. Bez tego piłkarz nie istnieje! Oczywiście dbamy również o nasz sprzęt treningowy i meczowy (piłki, bramki, pachołki, stroje, dresy).

10. RUCH – to co najważniejsze u piłkarza to ciągły ruch. Nie mogę stać w miejscu i przyglądać się jak grają moi koledzy. Mam im pomagać, walczyć, biegać, pokazywać się do gry!